Ferie zimowe w Bibliotece

w Obrytem

 Od 1 – 12 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Obrytem odbywały się ferie zimowe. Dzieci codziennie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych i brały udział w różnych działaniach animacyjnych z książką. Do zajęć wykorzystano książki Agnieszki Frączek „Siano w głowie czyli trafiła kosa na idiom” i Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu” oraz Doroty Wyżyńskiej - Konopielko „Chopin oczami dzieci”. Opowiadania o Chopinie dostarczyły dzieciom wiadomości o życiu polskiego kompozytora a muzyka z płyty wzbogaciła wiedzę o utworach Fryderyka Chopina.

 

Były zajęcia plastyczno - literackie, zabawy ruchowe ze śpiewem i przy muzyce, konkursy literackie, „łamanie głowy” czyli rozwiązywanie krzyżówek, łamigłówek, rebusów.

 

Na zakończenie ferii dzieci spotkały się z czarownicą Grymaśnicą. Przygotowana dekoracja wprowadziła dzieci w bajkowy nastrój, wesołe czary i zabawy ruchowe z miotłą dostarczyły wielu miłych wrażeń. Na koniec spotkania czarownica Grymaśnica poczęstowała swoich gości słodyczami.